راهنمای نویسندگان

 

  برای جلوگیری از تأخیر در داوری و انتشار به موقع مجله، لطفاً به نکات زیر توجه فرمایید.

فقط در صورت هیأت علمی بودن ( استادیار، دانشیار و استاد) اقدام به ارسال مقاله فرمایید.

نشریه پژوهش‌های علوم شناختی و رفتاری در برابر مقاله‌های ارسال شده از سوی سایر افراد (دانشجوی مقاطع تحصیلی مختلف) موظف به پاسخگویی، بررسی و پیگیری نخواهد بود.

 - بر اساس قوانین دانشگاه اصفهان، الزامیست نویسنده مسئول مقاله یکی از اعضاء محترم هیات علمی دانشگاه‌ها یا موسسات تحقیقاتی باشد. از این‌رو ایمیل نویسنده مسئول حتی الامکان یک ایمیل سازمانی باشد.

 - در تکمیل فرم برخط (آنلاین) مشخصات نویسندگان در سامانه دقت لازم به‌عمل آید. بر اساس قوانین دانشگاه اصفهان، به هیچ عنوان در هیچ مرحله ای امکان تغییر ترتیب، تعداد، مرتبه علمی و مشخصات نویسندگان و نویسنده مسئول وجود ندارد. (دانشجویان تحصیلات تکمیلی قبلاً از قوانین دانشگاه خود اطمینان حاصل نمایند.)

 - دانشجویان دکتری دقت نمایند، جهت چاپ مقاله مستخرج از پایان‌نامه در حال دفاع خود و درصورت داشتن استاد مشاور، اسامی نویسندگان می‌بایست به ترتیب زیر باشد:

 - نام دانشجو

 - استاد راهنما (نویسنده مسئول)

 - استاد مشاور

نشریه پژوهش‌های علوم شناختی و رفتاری تنها به مقالاتی می‌پردازد که به طور دقیق بر اساس شیوه نگارش نشریه تدوین شده باشد، در غیر اینصورت موظف به پاسخگویی، بررسی و پیگیری نخواهد بود.

 ***********************

هزینه بررسی اولیه مقاله: 1000000 ریال

هزینه نهایی برای پذیرش مقاله: 2500000 ریال

مراحل و شیوه پرداخت هزینه

1-به اکانت کاربری خود در سامانه نشریه وارد شوید.

2- قسمت نویسنده را انتخاب کنید.

3-قسمت مقالات ارسال شده به نویسنده برای پرداخت هزینه را انتخاب کنید.

4-بر روی کد مقاله کلیک کنید.

5- بر روی شروع پرداخت کلیک کنید و اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نمائید.

************************

جهت بهبود کیفیت نگارش چکیده لاتین مقالات، لازم است  نویسندگان قبل از ارسال مقاله، متن چکیده را در سامانه Grammarly قرار دهند و پس از رفع ایرادات گرفته شده چکیده را برای نشریه ارسال کنند. 

*******************

فرم تعارض منافع

فرم تعارض منافع، توافق نامه‏ای است که نویسنده (گان) یک مقاله اعلام می‏کنند که در رابطه با انتشار مقاله ارائه شده به طور کامل از اخلاق نشر، از جمله سرقت ادبی، سوء رفتار، جعل داده‏ها و یا ارسال و انتشار دوگانه، پرهیز نموده‏اند و منافعی تجاری در این راستا وجود ندارد و نویسندگان در قبال ارائه اثر خود وجهی دریافت ننموده‏اند. فرم تعارض منافع به خوانندگان اثر نشان می‏دهد که متن مقاله چگونه توسط نویسندگان تهیه و ارائه شده است. نویسنده مسئول از جانب سایر نویسندگان این فرم را امضا و تایید می‏‏نماید و اصالت محتوای آن را اعلام می‏‏نماید. نویسنده مسئول هم چنین اعلام می‏دارد که این اثر قبلا در جای دیگری منتشر نشده و همزمان به نشریه دیگری ارائه نگردیده است. همچنین کلیه حقوق استفاده از محتوا، جداول، تصاویر و ... به ناشر محول گردیده است.

 

آدرس الکترونیکی:

نام نویسنده مسئول:

تلفن:

وابستگی سازمانی:

عنوان مقاله:

آیا نویسندگان یا موسسه مربوطه وجهی از یک شخص ثالث (دولتی، تجاری، بنیاد خصوصی و غیره) برای هر بخشی از مقاله ارائه شده (شامل کمک‏های مالی، نظارت بر داده‏ها، طراحی مطالعه، آماده‏سازی اثر، تجزیه و تحلیل آماری و ...) دریافت نموده است؟

بلی

خیر

 

آیا نویسندگان هرگونه اختراعی که در حال انجام، داوری و یا ثبت شده، مربوط به این اثر را در حال انجام دارند؟

 

بلی

خیر

 

آیا طرق دسترسی دیگری وجود دارد که خوانندگان بتوانند که اطلاعات اضافی اثر مذکور را از نویسندگان مقاله دریافت نمایند؟

بلی

خیر

 

آیا جنبه‏ای از این اثر مرتبط با حیوانات آزمایشی یا بیماری های خاص انسانی است که نیاز به اعلام و تایید اخلاق نشر باشد؟

بلی

خیر

 

نام نویسنده مسئول:                                                            تاریخ:                                                     امضا

 

****************************

  مجله‌ی پژوهش‌های علوم شناختی و رفتاری، مقاله‌هایی را که نتیجه‌ی طرح‌های پژوهشی، تحقیقات اصیل و نقدهای معتبر و ارزنده در زمینه‌های روانشناسی، مشاوره و توانبخشی باشد، به چاپ می‌رساند، مقاله‌های دریافت‌شده، ابتدا توسط هیأت تحریریه مورد بررسی قرار گرفته و در صورت انطباق با اهداف و معیارهای مجله و پس از داوری مقدماتی، بدون نام، برای ارزیابی به سه داور صاحبنظر ارسال می‌شود. این مجله هر سال در 2 شماره به چاپ می‌رسد. هیأت تحریریه از تمام نویسندگانی که برای این مجله مقاله می‌فرستند، تقاضا دارد به نکات زیر توجه فرمایند:

  1- مقاله با استفاده از نرم‌افزار Word2003 و بالاتر بر روی کاغذ A4 (حاشیه‌ها از بالا و راست 3 و چپ و پائین 5/2) تایپ شود. برای متن فارسی از قلم B zar با فونت 13 و برای متن انگلیسی از قلم Times New Roman و فونت 12 استفاده شود.

  2- مقاله باید شامل چکیده‌ی فارسی و انگلیسی (200 کلمه) به همراه واژه‌های کلیدی، مقدمه و پیشینه، روش، نتایج، بحث و نتیجه‌گیری و فهرست منابع، حداکثر در 20 صفحه باشد.

  3- زبان مجله فارسی و انگلیسی است. در نظر است ویژه‌نامه‌ی انگلیسی نیز چاپ شود. در مقاله‌های فارسی، واژه‌هایی که لغت فارسی متداول ندارند، واژه‌ی اصلی به زبان انگلیسی در زیر نویس نوشته شود.

  4- در فایل مشخصات نویسندگان و همچنین روی سامانه قسمت نویسندگان:

لطفا:

  1. فقط 1فایل بدون نام نویسندگان(که شامل: چکیده انگلیسی، چکیده فارسی و متن مقاله بدون نام نویسندگان و طبق فرمت نشریه باشد. ) + 1 فایل فقط مشخصات کامل نویسندگان ( فارسی و انگلیسی که اطلاعات آن یکسان با اطلاعات نویسندگان بر روی سامانه باشد) ارسال فرمائید.
  2.  اطلاعات نویسندگان مقاله در سامانه ( مشخصات نگارندگان مقاله در قسمت، سمت/ سازمان: فارسی و انگلیسی به صورت کامل و وابستگی سازمانی آن ها به صورت روبرو : درجه علمی، گروه آموزشی، دانشکده، دانشگاه، شهر، کشور) یا (نام مؤسسه متبوع، شهر، کشور)، ایمیل، شماره همراه و درجه علمی آنها در سامانه تکمیل شود. در صورت عدم انجام اصلاحات و ارسال از طریق سامانه نشریات بعد از تاریخ مذکور مقاله شما در وضعیت رد شده به دلیل عدم شرایط و ضوابط قرار می گیرد.
  3. برای مثال:

 

علی نیک راه1*، کریم علوی2،  محمدرضا عابدی3، علی اعظمی4،  جفسی 5، علی حسنی6، ایمان نوری7، زهرا امینی8

1-       دکترای روانشناسی، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشگاه لرستان، خرم­آباد، ایران

2-       دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشگاه اصفهان، اصفهان، ایران

3-       استاد گروه مشاوره، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشگاه اصفهان، اصفهان، ایران

4-       استادگروه ایمنی‌شناسی، دانشکده‌ پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اصفهان، ایران

5-       دانشیار گروه روانپزشکی، دانشکده‌ پزشکی، دانشگاه هاروارد، بوستون، ایالات متحده آمریکا

6-       استادیار گروه روانشناسی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اصفهان (خوراسگان)، اصفهان، ایران

7-       استادیار گروه معارف حدیث، دانشگاه قرآن و حدیث، موسسه علمی-فرهنگی دارالحدیث، قم،  ایران

8- استادیار روانشناسی، دانشگاه پیام نور، تهران، ایران

ضمنا نویسنده‌ی مسؤول باید با ستاره * مشخص شود.

  5- شکل‌ها باید به طور واضح اسکن شده، توضیحات مربوط به آن‌ها در پایین تصاویر و توضیحات مربوط به جداول همراه با شماره‌ی آن‌ها در بالای جداول نوشته شود.

  6- منابع باید با دقت به ترتیب الفبایی با سبک APA در انتهای مقاله (قبل از پیوست‌ها) نوشته شود.

  8-مقاله حداکثر در 20 صفحه از طریق سایت مجله    http://cbs.ui.ac.ir     ارسال گردد.

  9- مقاله‌های چاپ شده بیانگر آرای نویسندگان است و مجله در قبال آن‌ها هیچ‌گونه مسؤولیتی را بر عهده نمی‌گیرد.

  10- مقاله قبلاً و یا به طور همزمان برای هیچ یک از نشریه‌ها (داخلی یا خارجی) ارسال یا در هیچ یک از نشریه‌ها (یا مجموعه مقالات همایش‌ها) چاپ نشده باشد.

  11- هیأت تحریریه حق قبول، رد و ویرایش مقاله را برای خود محفوظ می‌دارد و از بازگرداندن مقاله‌های دریافتی معذور است.

  12- ترتیب تقدم و تأخر مقاله‌های چاپ شده، دلیل رجحان یا اهمیت خاص نویسنده نیست.

13- حداکثر تعداد نویسندگان یک مقاله از 4 نفر بیشتر نباشد.

  نشانی مجله: اصفهان، خیابان هزار جریب، دانشگاه اصفهان، ساختمان مرکزی، طبقه سوم، اداره چاپ، انتشارات و مجلات، دفتر مجله پژوهش‌های علوم شناختی و رفتاری، کدپستی: 73441 – 81746 (تلفن: 37934164-031، تلفکس: 37932177-031، پست الکترونیک: JCBS@res.ui.ac.ir )

 به جز موارد بالا رعایت موارد ذیل نیز الزامی است

  لطفاً مقاله را به طور دقیق به شیوه‌نامه‌ی مجله‌ی پژوهش‌های علوم شناختی و رفتاری که در سایت مجله به آدرس   http://cbs.ui.ac.ir

  موجود می‌باشد تنظیم فرمایید تا از رفت و برگشت مکرر جلوگیری شود

    نظرات داوران را به طور دقیق رعایت فرمایید .

  در مقاله بایستی از همه نویسندگان آدرس کامل و ایمیل و تلفن و .... در قسمت نویسندگان و فایل مشخصات نویسندگان درج نمایید.

  فایل بدون نام نویسندگان هر دو بعد از اصلاحات باید فراگذاری و جایگزین فایل قبلی شود. در بالای اولین صفحه‌ی اصلاحات با نام و بدون نام کلمه‌ی اصلاحیه و تاریخ روزی که ارسال می‌فرمایید درج شود.

  در صورتی که در قسمت فایل‌های ضمیمه فایل‌ جوابیه‌ای برای داور نهایی فراگذاری می‌کنید در قسمت توصیف مختصر توضیحی در مورد عنوان فایلی که قرار است اتچ کنید مثلاً نامه‌ی جوابیه به فارسی درج فرمایید.

 

  1- سطر اول هر پاراگراف تو رفتگی داشته باشد

  2- در منابع سطر دوم به بعد تو رفتگی داشته باشد (فارسی و انگلیسی) فاصله‌ها نیز رعایت شود. بعد از نقطه و کاما فاصله باشد علائم اختصاری گیومه، vol ، No ، و pp حذف شود. نام مجلات و عنوان کتاب‌ها و پایان‌نامه‌ها ایتالیک باشد. و موارد ناقصی اعم از نداشتن نام مجله یا شماره مجله و یا شماره صفحه نباشد

  در منابع اسم مجله در گیومه نباشد.

  آدرس منابعی که در متن ذکر شده است حتماً باید در منابع آخر مقاله آمده باشد.

  3- عناوین اصلی: مقدمه، روش پژوهش، نتایج و بحث و نتیجه گیری است سایر عناوین فرعی ریز، بدون بولد و سر سطر باشد.

  4- اگر در مقاله ضمیر اول شخص مشاهده شود مقاله برگردانده می‌شود

  5- صفحات مقاله شماره‌گذاری داشته باشد

  6- نام محل یا شرکت خاص در عنوان  مقاله وجود نداشته باشد.

  7- چکیده‌ی فارسی و انگلیسی در یک پاراگراف تهیه شده باشد بدون عناوین فرعی

  8- اعداد داخل جداول حتماً فارسی باشد.

  9- پاورقی‌‌ها و زیر نویس‌ها طبق آخرین شماره‌ی چاپ شده مجله که در قسمت آرشیو سایت مجله موجود می‌باشد تنظیم گردد

  برای مثال:

  در متن مقاله هنگامی که منبع دو اسم داشته باشد هر دو اسم بدون نام کوچک می‌آید. چنانچه بیش از دو اسم باشد فقط نام نویسنده‌ی اول آمده و کلمه‌ی و همکاران نیز به آن اضافه می‌شود. برای مثال جانسون و همکاران، (2008) ولی در قسمت رفرنس‌های آخر مقاله (منابع) اسامی تمام نویسندگان به طور کامل باید ذکر گردد.

  در پاورقی چنانچه در متن یک اسم و دو اسم بیاید هر دو اسم در پاورقی ذکر می‌شود بدون نام کوچک و مابین هر دو اسم علامت and « & » درج شود، و چنانچه در متن بیش از دو اسم آمده باشد در پاورقی اسم نویسنده‌ی اول را نوشته وبعد از یک فاصله بدون هیچ علامت یا نقطه‌ای کلمه‌ی etal اضافه شود. برای مثال fink etal یعنی فینک و همکاران. و حرف اول هر نویسنده با حروف بزرگ باشد.

  10- فرمت عناوین و سمت نویسندگان بر اساس آخرین شماره‌‌های مجله (قسمت آرشیو سایت) چه در قسمت چکیده‌ی فارسی و چه انگلیسی ثبت شود.

  در صورت انجام ندادن موارد ذکر شده متأسفانه مقاله برای داوری نهایی ارسال نمی‌گردد. و روند داوری مقاله متوقف خواهد ماند.

  چنانچه داور نهایی تشخیص به عدم رعایت نظرات و فرمت مجله دهد مقاله به نزد نویسنده برگشت داده می‌شود و اعمال مراحل فوق برای هر برگشت اصلاحیه الزامی می‌باشد.